Auto pesemine
EST » Autovärvikoodid-Õppevideod-Kasulikud nipid » Auto pesemine
Prindi
     
 

 

Auto pesemine
 

Autot on soovitatav pesta regulaarselt, vähemalt korra kuus. Putukad, linnukaka ja vee lubjakivi setted kahjustavad värvipinda, mis jätavad värvile jäädavad plekid, kui neid õigel ajal ei eemaldata. Talvel kahjustab värvi- ja kroompindasid maanteesool. Kui auto on puhas, kuivab niiskus kiiresti. Seevastu mustuse sees niiskus akumuleerub ja põhjustab korrosiooni. 

 

Aeg-ajalt on soovitav kasutada survepesu, mis eemaldab mustuse ka raskesti ligipääsetavatest kohtadest. Ära hoia survepesuvoolikut liiga lähedal – see võib põhjustada värvipinna kahjustusi. Väga hea autošampoon on Valma Excaliburi sarjast , mis jätab värvipinna läikivaks. Tõhus on ka Valma läikešampoon, mis ei kahjusta ka eelnevalt pealekantud vahakihti.

 

Puhasta ka tuuleklaas ja kojamehed, millele kogunenud liiv kraabib ja kriimustab tuuleklaasi pinda. Eemalda kuivanud puulehed ja muu prügi kapoti vee äravoolu kanalitest. Prügi takistab vee äravoolu ja kogub niiskust, mis omakorda soodustab korrosiooni teket.

Soovitav on autot regulaarselt vahatada. Vahatamine kaitseb värvikihti ja muudab selle säravaks. Vahatamine võtab aega vaid 30 minutit ning hea vaha püsib autol 3-4 kuud.

 

Lindude väljaheited on väga happelised ja abrasiivse toimega. Puhastamiseks kõigepealt leota seebiveega ja seejärel eemalda. Kui plekid on sööbinud värvipinnale, võib eemaldamiseks kasutada kerget poleerimisvahendit.  Kui “kokkupõrkeid” lindudega juhtub sageli, on soovitav hoida autos pihustiga veepudelit, et plekk kiiresti eemaldada. Väga tõhus abivahend on ka putukajääkide eemaldaja.

 

Putukajäägid on probleemiks suvel. Nende eemaldamiseks on juba eelpool mainitud putukajääkide eemaldaja. Raskesti eemaldatavad pigiplekid aitab lahustada pigieemaldaja.

 

Klaaside puhastamiseks on väga hea klaasipesuvaht. Parima tulemuse saamiseks on soovitav juba pestud ja kuivad klaasid üle pihustada klaasikaitsevahendiga, mis parandab klaasi läbipaistvust ja millel on vetthülgav toime. Vihmaga sõites voolavad vihmapiisad klaasilt maha. Talvel vajavad klaasid erihooldust.


 
  Otsing