Kriimustused ja kivitäkked
EST » Autovärvikoodid-Õppevideod-Kasulikud nipid » Kriimustused ja kivitäkked
Prindi
     
 

 

Kuidas parandada kriimustusi?

 

Kriimustused autode värvipinnal on üsna tavaline nähtus. Puuoksad, põõsad, ostukärud, võtmed, kõrvaleseisva auto uks – need on vaid mõned kriimude põhjused. Kui kergemad kriimud on paratamatus ja alluvad kriimueemaldaja toimele, siis sügavamate kriimudega tuleb rohkem tegeleda. Eriti kiiresti vajavad tähelepanu värvi läbistavad kriimud (metall paistab), sest nii jõuab ennetada korrosiooni teket.
 
Sügavate kriimustuste parandamiseks soovitame 12 ml pintsliga autoparandusvärve. Kriimustuse lähemal vaatlusel on näha, et kriimustus läbib värvipinna ja krundi ning kriimustuse põhjas on näha metalli. Kui kriimustust ei parandata, siis algab korrosiooniprotsess.

 

Selleks, et osta õige värvitooniga parandusvärv, on esmalt vaja kindlaks teha auto värvikood. Sõltuvalt automargist on see tähtis number peidetud kas uksele, kapoti alla või pagasnikusse. Värvikoodi aitab kindlaks määrata autovärvide kataloog.Võid helistada või tulla ka näiteks meie esinduskauplusesse, kus spetsialistid oma abi pakuvad.
 
Enne värvi pealekandmist peab parandatav koht olema kuiv ja puhas. Võib eelnevalt puhastada ka silikoonieemaldajaga. Suurema kriimustuse puhul võib värvi kanda pinnale otse pintsliga. Peenemate kriimude puhul tuleks kasutada näiteks hambatikku, mille abil saab kriimustuse täita täpselt ja ilma, et värv laiali valguks.

Kuidas eemaldada kergemad kriimustused?
 
Kergemad kriimustused tekivad näiteks, kui auto sõidab läbi tiheda põõsastiku J. Värvikihil on näha õrnad kriimud, kuid need pole sügavad, ei läbi lakki ega värvi ja aluskrunti või metalli pole näha. Sellise värvikahjustuse puhul aitab värvi poleerimine. Kogu auto läikima hõõrumiseks soovitame Commandant4 poleerimispastat , üksikute kriimude puhul piisab kriimueemaldajast, mida on saadaval ka erinevates värvitoonides. Vali oma autole kõige lähedasema tooniga pasta. Kanna pastat kuivale pehmele lapile ning hõõru kahjustunud pinda ringjate liigutustega kuni kriimustused on kadunud.
 
Kui värvikiht on väga kahjustatud, soovitame poleerimise jätta spetsialistide hooleks, kes kasutavad spetsiaalset masinat ja mitut erineva jämedusega abrassiivpastat. Nii masina kui pasta vale käsitsemine võib auto värvipinda pöördumatult kahjustada.
 
Töödeldud pinna kaitsmiseks ja veel parema läike saavutamiseks kasuta autovaha.
 
Vaata ka õppevideot

 


 
  Otsing