Autokere talvine hooldus
EST » Autovärvikoodid-Õppevideod-Kasulikud nipid » Autokere talvine hooldus
Prindi
     
 

Autokere talvine hooldus

Esimeste külmade saabudes hakkavad autoomanikud tavaliselt talverehvide peale mõtlema. Saanud turvalised rehvid alla, võib rahulikult jääle ja lumele vastu minna. Sageli aga kipub ununema, et auto talveks ettevalmistamine ja talvine hooldus sisaldab palju rohkemat kui vaid rehvivahetus.

 

                                                                                                                                       

Külm põhjamaine talv on autokere jaoks raske aeg. Niiskus, teedele puistatud liiv ja sool kahjustavad välist värvipinda ja kiirendavad korrosiooniprotsessi. Seetõttu on mõtekas enne talve saabumist autokere vahatada. Vaha aitab säilitada värvi, kaitstes seda teesoolade ja ilmastikumõjude eest.

 

 

Vältimaks kriimustustest ja kivitäketest tekkivat korrosiooni tuleks need enne talveperioodi parandusvärviga täita (enne vahatamist).

Talveperioodil on soovitav autot pesta tihedamini kui tavaliselt. Sool, liiv ja mustus kogunevad rattakoobastesse, uste alla ja teistesse varjatud kohtadesse põhjustades korrosiooni. Eriti tugevasti kahjustab maanteesool kroomitud pindasid ja iluliistusid. Seepärast oleks hea pesta autot survepesuri abil, mis aitab puhtaks teha ka raskesti ligipääsetavad kohad. Talvel peaks pesemissagedus olema vähemalt üks kord kuus.

 

Kõige rohkem on talvel tööd ja tegemist klaaside hooldamisega. Ennetava vahendina võiks enne talve klaasidele ja peeglitele kanda klaasikaitsevahendit, mis parandab oluliselt nähtavust pimedates oludes ning takistab jää kinnitumist klaaspindadele.  Juba tekkinud jääkihi kergemaks eemaldamiseks võib jäätunud klaasidele pihustada  jääsulatajat.

 

Uksetihendite külmumise ja kinnikleepumise vältimiseks määritakse neid tihendimäärdega või silikoonõliga. Olemaks kindel, et uksed avanevad probleemideta ka käreda pakase käes, võiks juba enne suuremate külmade saabumist õlitada kõik lukud, hinged, siinid jne samuti näiteks silikoonõliga. Õlitama peaks neid ka peale igat autopesu, aga kindlasti tuleb lukud enne põhjalikult kuivatada (näiteks suruõhuga). Kui lukud on juba kinni külmunud, saab need lahti spetsiaalse sulatava lukuõliga.

Talvine hoolduskomplekt autos peaks muuhulgas sisaldama järgmisi abivahendeid:

Jääkaabits + lumehari

Jääsulataja

 


 
  Otsing