Auto vahatamine
EST » Autovärvikoodid-Õppevideod-Kasulikud nipid » Auto vahatamine
Prindi
     
 

 

Kuidas autot vahatada?

 
 
 

Vahatamine kaitseb auto värvikihti ja muudab selle läikivaks. Autovaha moodustab värvipinnale õhukese läbipaistva kihi, kattes kergemad kriimustused, kivitäkked ja muud värvipinna kahjustused.

 

Vaha kaitseb värvi ja väldib korrosiooniprotsessi, takistades vee tungimist läbi värvipinna kahjustuste metallini. Parimate tulemuste saavutamiseks tuleb autovaha kasutada regulaarselt. Kõrgkvaliteente autovaha toimib pealekantuna 3-4 kuud. Värvipind näeb graafilisel kujul välja nii:   

 

 

 

Vahatamiseks on vaja head autovaha, pehmet lappi või svammi. Enne vahatamist tuleb auto pesta ja kuivatada. Vahatamiseks sobib kuiv, tolmuvaba koht. Lase väike osa vaha pudelist lapi peale ja kanna auto pinnale.

 

 

 

Töötle korraga väike pind (nt üks uks või pagasiluuk), liigu suunal ülevalt alla. Peale vaha pealekandmist lase sellel kuivada u 1-2 minutit. Seejärel hõõru puhta kuiva lapiga ringjate liigutustega, kuni pind on läikiv ja vaha jälgi ei ole enam näha.

 

 

 

 

 

On olemas ka värvivaha, mis aitab peita kivitäkked. Sageli on kivitäkked nii väikesed ja neid on nii palju, et ei ole võimalik neid paranduspintsliga parandada, sellisel juhul aitab värvivaha, mis muudab värvipinna ühtlasemaks ja kivitäkked vähem silmapaistvaks.

 

Siiski soovitame värvivaha asemel kasutada pigem universaalseid autovahasid, kuna need jätavad tugevama kaitsekihi ja püsivad pinnal kauem. Metallikvärvile sobib spetsiaalne metallikvärvi vaha.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  Otsing